Kuracja Nanoplex Hit czy Kit ?

Pewnie wiele z Was słyszało o rewolucji w koloryzacji Kim Kardashian, która zastosowała Olaplex, dzięki czemu  przeszła z czarnego koloru na platynowy blond nie niszcząc przy tym włosów. Na czym polega jej fenomen? Olaplex to polimer, który odbudowuje mostki siarczkowe u uszkodzonym włosku. Kuracja ta stała się dzięki niej bardzo popularna w salonach fryzjerskich. Koszt to ok 120zł w zależności od salonu.

Ale dlaczego ja o tym piszę, skoro w tytule postu mowa o Nanoplex?

Otóż sama kiedyś chciałam się skusić na ten zabieg. Jednak, że mam naturalne niefarbowane włosy pominęłabym koloryzacje. Ceny na Allegro nie kusiły. Odlewki Olaplex kosztowały ok 60 – 70zl.  Pewnego dnia obejrzałam filmik na kanale MrOlimpia18, która mówiła o Nanoplexie. Jest to tańszy odpowiednik Olaplexu, nie przeanalizowałam składu, jednak cel zabiegu jest taki sam. Jednorazowa kuracja na Allegro kosztuje 3 razy mniej niż Olaplex z przesyłka mnie wyniosła 24zł.

Oto co piszę producent:

nanoplex

 

Tak wygląda zestaw:

IMG_20160219_133246

Tak jak pisałam mam włosy nie farbowane. Miałam duże oczekiwanie co do preparatu, ponieważ recenzje innych dziewczyn były jak najbardziej pozytywne. Wiele z nich odczuło znaczne wygładzenie włosów i stały się one bardziej lśniące.

Ja  z natury mam włosy cienkie, bardzo puszące się dlatego po myciu muszę ja wyprostować, aby nie wyglądać jak czarownica :) Miałam nadzieje, że zabieg je trochę wygładzi. Nie oczekiwałam cudów.

Jak wykonywałam zabieg?

1. Do ok 15-20ml odżywki ( ja zastosowałam odżywkę z Banii Agafii ) dodałam zawartość strzykawki nr 1 i dokładnie wymieszałam. Nałożyłam je na suche  włosy i odczekałam 10 min. Następnie producent zaleca zmyć włosy samą wodą.

2. Na wilgotne włosy nałożyłam zawartość 3 strzykawek nr 2. Odczekałam 15 min  i umyłam je szamponem.

Efekt?

Nie będę się tu zbytnio rozpisywać zdjęcia mówią same za siebie…

PRZED                                                                           PO

IMG_20160220_173453IMG_20160220_210253

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie zmywania tych specyfików myślałam, że moje włosy przeszły mega metamorfozę, bo w dotyku były tak gładkie… Jakie było moje rozczarowanie, gdy wysuszyłam je standardowo suszarką… Rzekłabym ,że puszyły się gorzej niż przed zabiegiem. Nie wiem czy to zrobiłam coś źle czy moje włosy są już takie i nic tego nie zmieni.

Dodam jeszcze zdjęcia po wyprostowaniu ich po zabiegu. Tu widok o wiele lepszy.

IMG_20160220_211554IMG_20160220_211730

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiadając na pytanie czy kuracją Nanoplex to Hit czy Kit? Odpowiadam Kit. Może jeszcze spróbuje z Olaplexem, ale na razie jestem sceptycznie nastawiona do takich specyfików.

Pozdrawiam

M.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>