Makeup Revolution Iconic Elements

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do recenzji paletki cieni z Makeup Revolution – Iconic Elements. Dałam sobie trochę czasu, aby wyrobić sobie opinie na jej temat.

Paletkę zakupiłam na Allegro za ok 20 zł, także za 12 cieni to cena bardzo atrakcyjna.Opakowanie z niskiej jakości plastiku, ale za tą cenę nie będę się czepiać. Do kompletu jest pacynka do nakładania cieni. Ja jednak preferuje pędzle.20150916_183332

Cienie są dobrze napigmentowane,w tonacji „nude”. Można nimi stworzyć zarówno makijaż dzienny jak i wieczorowych.

Paletka powiada 9 cieni matowych, 2 satynowe i jeden perłowy, który idealnie nadaje się do rozświetlania kącików oka czy jako rozświetlacz do twarzy (cień 3 od lewej).

20150916_183803Pierwsze dwa najjaśniejsze, cieliste cienie, stanowią świetną bazę dla makijażu, ja je stosuje na cała powiekę ruchomą, aż po brwi. Nie nazwałabym je matowymi, nie są takie suche jak pozostałe, delikatnie odbijają światło.Trzeci od lewej cień, jak już wspomniałam, jest jedyny perłowy, dzięki niemu można dodać makijażowi trochę blasku. Czwarty cień jest żółtawy, dlatego świetnie nadaje się do zneutralizowania wszelkich zaczerwienień wokół oczu. Piąty cień stosuje najczęściej na ruchomą powiekę, a cienie 6-10 są świetne do podkreślenia załamania powieki. Ostatnie dwa cienie są najciemniejsze z całej palety. Przedostatni to  brąz połączony z czernią, a ostatni to czysta czerń.

Paletkę stosuje praktycznie codziennie od kilku tygodni. Oczywiście razem z bazą pod cienie inaczej nawet najdroższe cienie godziny by nie wytrzymały na moich tłustych powiekach. Z bazą wytrzymują u mnie cały bity dzień.

 2015-09-18-22-48-43-548

Podsumowując, jest to świetna paletka dla osób, które lubią matowe cienie w tonacji „nude” i nie chcą wydawać majątku na paletę cieni. Pigmentacja jest zadowalająca, a kolory pozwalają wykonać makijaż dzienny jak i wieczorowy.

Pozdrawiam

M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>