Żel i Antyperspirant Sanex

Firma Sanex zawitała do Rossmana. Ja dzięki uprzejmości Street.com miałam możliwość przetestować żel do skóry bardzo suchej Dermo Pro Hydrate i antyperspirant Dermo 7w1 Protection.

Ceny tych produktów nie są wygórowane, można je dorwać na promocji za 6-10zł.

Żel do skóry bardzo suchej Dermo Pro Hydrate 

Co obiecuje producent: Żel pod prysznic opracowany specjalnie dla skóry bardzo SANEXFFsuchej. Zatwierdzona przez dermatologów formuła zawiera naturalne składniki nawilżające, które pomagają przywrócić właściwy poziom nawilżenia skóry.

Żele posiadają kompleks aktywnych składników:

  • Kwas mlekowy,mleczan sodu- zakwasza skórę utrzymując pH- 4,7 skóry, naturalny składnik nawilżający, hamuje rozwój flory bakteryjnej
  • glikol kaprylowy – nawilża skórę, hamuje rozwój flory bakteryjnej
  • siarczan cynku –  składnik o szerokim spektrum regulujący naturalną flore bakteryjną
  • mleczan sodu sól sodowa kwasu piroglutaminowego , gliceryne, oleinian gliceryny – nawilżają skórę

Żel ma przyjemną kremową konsystencje. Przypomina mi żele Dove, zapach również jest bardzo podobny do nich. Nie mam jakieś wymagającej skóry. Problem mam tylko z nogami, nie lubią się z niektórymi żelami. Mimo fantastycznego opisu producenta niestety żel na drugim miejscu posiada SLS :(. Po kilku użyciach żelu firmy Sanex mogę z czystym sercem stwierdzić, że pomimo SLS żel nie przesusza skóry.  Czy ją nawilża? Ciężko stwierdzić, ale ja tego nie wymagam od kosmetyku myjącego, od tego są balsamy i masła do ciała. Podsumowując żel bardzo przyjemny, doskonale sprawdzi się dla skóry suchej. Polecam.

Antyperspirant Dermo 7w1 Protection

Co obiecuje producent: Antyperspirant dla najbardziej wymagających. 13101135_1175361142510714_936996250_nKompleksowa formuła 7w1 zapewnia długotrwałą ochronę przed potem, minimalizacje białych i żółtych plam, świeżość i dbałość o skórę.

Zawiera kompleks aktywnych składników:

  • sole glinu – blokują gruczoły potowe, zakwaszają ph skóry,
  • cyklometkikon oraz polidimetylosiloksan –  zmikczaja skórę, substancje nawilżające
  • substancje zapachowe – maskują nieprzyjemny zapach

Jestem fanką antyperspirantów w kulce, najczęściej po nie właśnie sięgam. Ten ma nutę zapachową bardzo zbliżoną do żelu co mnie bardzo cieszy, lubię tego typu świeże zapachy. Oczywiście nie to jest najważniejsze, tylko ochrona. Produkt sprawdza się bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu. Jednak nie liczyłabym na pełną ochronę przy większym wysiłku.  Antyperspirant nie podrażnia skóry i nie powoduje żółtych plam na ubraniach, co jest jego wielkim plusem. Polecam.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>